Katalogs

 • Spuldzes

  Dažāda veida spuldzes jebkurai gaumei un vajadzībām: halogēnās, gāzizlādes un pat tradicionālās kvēlspuldzes. Pie mums ir pieejami vispopulārākie pasaules zīmoli - pārliecinieties par to paši!

 • Komponentes

  Šajā nodaļā sameklējamas dažāda tipa lampām līdzi nākošās preces: starteri, kondensatori, transformatori, balasti, turētāji, patronas un daudzas citas lietas. Ja Jums ir nepieciešama prece, kura nav attēlota katalogā, vienkārši piezvaniet mums!

 • Gaismekļi

  Tiek piedāvāti viskvalitatīvākie gaismekļi, paredzēti tam, lai tiktu nodrošināts ielu apgaismojums, gaismas diožu gaismekļi (LED), spilgti apgaismotas atmosfēras radīšanai dzīvokļos un birojos, kā arī citi mūsdienīgi gaismekļi.

 • LED izstrādājumi

  Spilgtas, ilgi kalpojošas un ekonomiskas gaismas diožu lampas (LED) Jūs bez grūtībām sameklēsiet mūsu katalogā. LED gaismas diodes sniegs gaismu un mājīgumu Jūsu mājās, kā arī ieekonomēs ievērojamu daudzumu finanšu.

 • Apgaismojuma vadības sistēmas LiCS un Lixos

  Ja vēlaties ietaupīt elektroenerģiju līdz pat 80%, pievērsiet uzmanību LiCS un Lixos sistēmām. Tajās ir iemiesotas mūsdienīgas enerģijas taupīšanas tehnoloģijas. Elektroenerģijas taupīšana, pateicoties LiCS un Lixos, palīdzēs ievērojami samazināt izdevumus.

 • Kustības un klātbūtnes sensori
 • Taimeri
 • KNX
 • Rozetes un slēdži

Ekonomisko spuldžu iegādi, galvenokārt, veicina vēlme samazināt rēķinus par patērēto elektroenerģiju, bet aizvien biežāk - arī draudzīgas attieksmes pret vidi veidošanās. Kvēlspuldžu pakāpeniska ražošanas pārtraukšana Eiropas Savienībā radījusi pilnīgi jaunas tendences mākslīgā apgaismojuma nodrošināšanā – cilvēki nupat no ražošanas izņemto 60W kvēlspuldžu vietā iegādājas 100W ekonomiskās spuldzes. Aizvien biežāka viņu izvēle ir par labu vēl ekonomiskākajiem LED gaismekļiem, kā arī pieaug to cilvēku skaits, kuri atnes izlietotās ekonomiskās spuldzes otrreizējai pārstrādei.

Apgaismojumā aizvien lielāka loma ekonomiskajām spuldzēm

Kvēlspuldžu pakāpeniska ražošanas pārtraukšana Eiropas Savienībā radījusi pilnīgi jaunas tendences mākslīgā apgaismojuma nodrošināšanā – cilvēki nupat no ražošanas izņemto 60W kvēlspuldžu vietā iegādājas 100W ekonomiskās spuldzes. Aizvien biežāka viņu izvēle ir par labu vēl ekonomiskākajiem LED gaismekļiem, kā arī pieaug to cilvēku skaits, kuri atnes izlietotās ekonomiskās spuldzes otrreizējai pārstrādei.

Ar 2012. gada septembri ražotāji atteiksies arī no 40W un 25W kvēlspuldzēm, taču šis solis daudz mazāk skars Latvijas mājsaimniecības, jo pēc veikalu tirdzniecības rādītājiem vairāk līdz šim pielietotas tieši 60W kvēlspuldzes.

Ekonomisko spuldžu dizains tagad ir ļoti daudzveidīgs un pielāgojams visdažādākajām lampām un lustrām, tās ir resnākas, garākas, sveces formā utml. Lai pērkot jaunu, nekļūdītos izvēlē, vislabāk paņemt līdzi izlietoto spuldzi. Tomēr viņš apstiprina - līdz šim kvēlspuldzes devušas gan spilgtāku dienas gaismu, gan bijušas saudzīgākas acīm.

Ekonomiskās spuldzes iegūst saudzīgāku – dzelteno toni

Ekonomisko spuldžu gaisma, lai tikai minimāli, vibrē. Gan tas, gan šo spuldžu atšķirīgais – baltais gaismas tonis arī nogurdina acis. Lai padarītu ekonomiskās spuldzes saudzīgākas patērētāju redzei, aizvien vairāk ražotāji tās ražo ar acīm saudzīgāko – dzelteno gaismas toni. Gaismas toņi ir arī norādīti uz ekonomisko spuldžu iepakojuma, bet vislabāk konsultēties ar pārdevēju. Piemēram, CW marķējumā norāda, ka spuldze radīs auksto – balto toni, bet WW – silto, dzelteno toni.

Visilgākais mūžs ir LED gaismekļiem, un ieguldītā summa (aptuveni septiņi lati par gaismekli) to 8-10 gadu ilgajā mūžā noteikti atmaksājas. Likumdošana nosaka, ja ekonomiskās spuldzes divu gadu laikā izdeg, ir iespēja to tirdzniecības vietā apmainīt pret jaunu. Tomēr šāda maiņa iespējama tikai, ja saglabāts čeks par iegādāto spuldzi, taču. diemžēl maz iedzīvotāju tos saglabā.

Reizēm ekonomiskā spuldze izdeg uzreiz pēc ieskrūvēšanas lampā, arī tad iespējams spuldzi mainīt. Taču biežāk vainojams nevis spuldzes defekts, bet gan strāvas svārstības elektrības padevē. Šādos gadījumos iesakām elektrības skapī pievienot strāvas stabilizatoru. Tā aptuvenās izmaksas ir Ls 20, bet pievienošana jāuztic elektriķim.

Svarīgi savu labo attieksmi pret vidi un dzīvo radību (arī cilvēkiem šodien un nākamajās paaudzēs) saglabāt arī pēc tam, kad spuldzīte izdegusi un nodot to pārstrādei, lai nepieļautu spuldzes saplīšanu un dzīvsudraba nonākšanu atmosfērā. Jautāta, kādi ir iespējamie iemesli, kādēļ daudzi pagaidām neatnes dzīvsudrabu saturošas spuldzes otrreizējai pārstrādei, SIA “Ekogaisma” loģistikas vadītāja Sabīne Ozoliņa uzskaita - nezināšana, neizpratne, vienaldzīga attieksme pret vidi. Pamatā ekonomisko spuldžu krājumi pārstrādei veikalos speciāli novietotajās kastēs krājas no tām izdegušajām spuldzēm, kuras cilvēki paņem līdzi kā paraugu jaunas spuldzes iegādei.

Videi kaitīgo preču kategorijā ietilpst tās spuldzes, kas satur dzīvsudrabu (Hg), un pēc kalpošanas laika beigām tās kļūst par bīstamiem atkritumiem. Šo metālu satur gan ekonomiskās spuldzītes, kas mājsaimniecībās tiek lietotas visbiežāk, gan jau padomju laikos izmantotās garās dienas gaismas spuldzes jeb divcokolu spuldzes.