Katalogs

 • Spuldzes

  Dažāda veida spuldzes jebkurai gaumei un vajadzībām: halogēnās, gāzizlādes un pat tradicionālās kvēlspuldzes. Pie mums ir pieejami vispopulārākie pasaules zīmoli - pārliecinieties par to paši!

 • Komponentes

  Šajā nodaļā sameklējamas dažāda tipa lampām līdzi nākošās preces: starteri, kondensatori, transformatori, balasti, turētāji, patronas un daudzas citas lietas. Ja Jums ir nepieciešama prece, kura nav attēlota katalogā, vienkārši piezvaniet mums!

 • Gaismekļi

  Tiek piedāvāti viskvalitatīvākie gaismekļi, paredzēti tam, lai tiktu nodrošināts ielu apgaismojums, gaismas diožu gaismekļi (LED), spilgti apgaismotas atmosfēras radīšanai dzīvokļos un birojos, kā arī citi mūsdienīgi gaismekļi.

 • LED izstrādājumi

  Spilgtas, ilgi kalpojošas un ekonomiskas gaismas diožu lampas (LED) Jūs bez grūtībām sameklēsiet mūsu katalogā. LED gaismas diodes sniegs gaismu un mājīgumu Jūsu mājās, kā arī ieekonomēs ievērojamu daudzumu finanšu.

 • Apgaismojuma vadības sistēmas LiCS un Lixos

  Ja vēlaties ietaupīt elektroenerģiju līdz pat 80%, pievērsiet uzmanību LiCS un Lixos sistēmām. Tajās ir iemiesotas mūsdienīgas enerģijas taupīšanas tehnoloģijas. Elektroenerģijas taupīšana, pateicoties LiCS un Lixos, palīdzēs ievērojami samazināt izdevumus.

 • Kustības un klātbūtnes sensori
 • Taimeri
 • KNX
 • Rozetes un slēdži

Viens no jautājumiem, izstrādājot jebkuras telpas iekšējā interjera dizainu, bez šaubām ir tā apgaismojuma risinājums.

LED lampas – mūsdienīgs izgudrojums

Viens no jautājumiem, izstrādājot jebkuras telpas iekšējā interjera dizainu, bez šaubām ir tā apgaismojuma risinājums. Pie tam, bez apgaismojuma variantu izvēles problēmas (lustras, gaismekļi, bra u.c.) neizbēgami rodas arī jautājums: kādas lampas izmantot – parastās vai elektrību taupošās, led vai citas?

Energotaupīgo lampu un gaismas diožu pielietojums

Elektrību taupošās lampas un gaismas diodes pēdējā laikā iegūst aizvien plašāku popularitāti. Atšķirībā no parastajām lampām, energotaupīgo spuldžu ekspluatācija spēj ievērojami samazināt elektroenerģijas izmaksas, jo gaismas diodes izmanto daudz mazākā mērā tāda paša gaismas spilgtuma nodrošināšanai.

Pašlaik mūsu tirgū – pateicoties uzņēmumam “Spectrum” – iespējams iegādāties dažādas jaudas energotaupīgas un led lampas, kuru jauda ir no 5 līdz 30 V. Pareizinot šo lielumu ar pieci, mēs iegūsim mums daudz ierastākas spuldzītes jaudas ekvivalenta lielumu. Šādas ekonomijas noslēpums slēpjas šādu ierīču atšķirībās. Kaut arī šīm spuldzītēm ir vienāds cokols un salīdzinoši līdzīga āriene, tām ir atšķirīgi darbības principi. Parastajā lampiņā gaismas avots ir volframa kvēldiegs, kas elektroenerģiju pārveido gaismas un siltuma enerģijā. Starp citu, tieši siltumam tiek patērēta lielākā enerģijas daļa.

Energotaupīgā lampa tiek piepildīta ar dzīvsudraba un inertās gāzes tvaiku maisījumu, bez tam, tās iekšpuse ir pārklāta ar luminoforu. Ultravioletais starojums, kas veidojas, saskaroties dzīvsudraba atomiem ar elektroniem caurulītes iekšpusē, pateicoties luminofora slānim, pārveidojas redzamajā gaismā. Procesu “iedarbina” elektroniska vadības ierīce (EKG). Tā “atbild” par lampas tālāku degšanu.

Pirms jūs izlemjat iegādāties “Spectrum” energotaupīgās lampas, ir jātiek skaidrībā ar gaismas temperatūru. Šis parametrs ir diezgan abstrakts un nosaka uzkarsušā kvēldiega temperatūru parastajās lampās, kas mērāma kelvinos. Luminiscences lampām ir raksturīgs šāds lielums: 2700 K – silta baltā (warm white) – nosaukums liecina pats par sevi; 6000-6500К – dienas (daylight). Tāpat ir arī 3300-3500 К – baltais (white), bet tas – diezgan liels retums. Tāpat ir arī jātiek skaidrībā ar cokola tipu. Tas mēdz būt divu veidu Е27 un Е14.