Katalogs

 • Spuldzes

  Dažāda veida spuldzes jebkurai gaumei un vajadzībām: halogēnās, gāzizlādes un pat tradicionālās kvēlspuldzes. Pie mums ir pieejami vispopulārākie pasaules zīmoli - pārliecinieties par to paši!

 • Komponentes

  Šajā nodaļā sameklējamas dažāda tipa lampām līdzi nākošās preces: starteri, kondensatori, transformatori, balasti, turētāji, patronas un daudzas citas lietas. Ja Jums ir nepieciešama prece, kura nav attēlota katalogā, vienkārši piezvaniet mums!

 • Gaismekļi

  Tiek piedāvāti viskvalitatīvākie gaismekļi, paredzēti tam, lai tiktu nodrošināts ielu apgaismojums, gaismas diožu gaismekļi (LED), spilgti apgaismotas atmosfēras radīšanai dzīvokļos un birojos, kā arī citi mūsdienīgi gaismekļi.

 • LED izstrādājumi

  Spilgtas, ilgi kalpojošas un ekonomiskas gaismas diožu lampas (LED) Jūs bez grūtībām sameklēsiet mūsu katalogā. LED gaismas diodes sniegs gaismu un mājīgumu Jūsu mājās, kā arī ieekonomēs ievērojamu daudzumu finanšu.

 • Apgaismojuma vadības sistēmas LiCS un Lixos

  Ja vēlaties ietaupīt elektroenerģiju līdz pat 80%, pievērsiet uzmanību LiCS un Lixos sistēmām. Tajās ir iemiesotas mūsdienīgas enerģijas taupīšanas tehnoloģijas. Elektroenerģijas taupīšana, pateicoties LiCS un Lixos, palīdzēs ievērojami samazināt izdevumus.

 • Kustības un klātbūtnes sensori
 • Taimeri
 • KNX
 • Rozetes un slēdži

Rudeni un ziemā, kad dienasgaismas kļūst mazāk, mēs arvien lielāku dienas daļu pavadām telpās, lasot, skatoties televīziju, kavējoties pie datora un sērfojot internetā. Acis nogurst, tādēļ tās jāsaudzē, Kā pareizi izvēlēties apgaismojumu un kam jāpievērš vislielākā uzmanība, stāsta acu ārste Ilze Strautmane un apgaismojuma speciālists Andis Čeksters. 

Pareizais apgaismojums

Rudeni un ziemā, kad dienasgaismas kļūst mazāk, mēs arvien lielāku dienas daļu pavadām telpās, lasot, skatoties televīziju, kavējoties pie datora un sērfojot internetā. Acis nogurst, tādēļ tās jāsaudzē, Kā pareizi izvēlēties apgaismojumu un kam jāpievērš vislielākā uzmanība, stāsta acu ārste Ilze Strautmane un apgaismojuma speciālists Andis Čeksters.

Kā redz acs

Mēdz teikt, ka acis ir galvas smadzeņu redzamā daļa. Citi saka, ka acis ir dvēseles spogulis. Tas skan poētiskāk, tomēr katram teicienam savs pamats, Acis un smadzenes ir vienota sistēma. Acis uztver informāciju un pārvērš to nervu impulsos. Informācijas apstrādē tās vairs tieši nepiedalās. Gaismai nokļūstot uz tīklenes (tīklene ir nervu audu slānis), to uztver gaismas receptori un novada impulsu uz redzes nervu.

Kad mēs skatāmies tālumā, acis ir atslābinātas, kad skatāmies uz tuviem, sīkiem priekšmetiem vai televizoru, acis ir saspringušas. Priekšmetu aplūkošanu dažādos attālumos nodrošina akomodācijas mehānisms. Tajā piedalās elastīga lēca, kas ir iekārta saitītēs un savienota ar muskuli. Mainot savilkšanas pakāpi, mainās arī lēcas izliekums un tās laušanas spējas. Ja šajā mehānisma darbībā radušies kādi traucējumi, attēls fokusējas tuvāk vai tālāk attiecībā pret tīkleni, un acs to uztver neskaidri.

Gaismu uztver divu veidu receptori.

Tīklenes centrā (makulā) atrodas tā sauktās vālītes, kuras nodrošina centrālo redzi, redzes asumu, krāsu, priekšmetu formu uztveri,  Otrus receptorus sauc par nūjiņām un tie ir tīklenes perifērijā strādājošie, kas nodrošina krēslas redzi, redzi naktī un orientāciju telpā.

 • Ja apgaismojums nav mazāks par 25 - 30 luksiem, vālīšu darbība nodrošina dienas redzi.
 • Apgaismojumam samazinoties no 25 - 0,3 luksiem, notiek pāreja no dienas redzes uz krēslas redzi.
 • Ja apgaismojums ir mazāks par 0,3 luksiem, funkcionē tikai nūjiņas un iestājas krēslas redze, kas ir bezkrāsaina.

Vājā gaismā visi acs resursi tiek mobilizēti. lai iegūtu skaidru attēlu. Nepiemērota gaisma un pārāk aktīva acs nodarbināšana tiktāl nogurdina acis, ka tās sāk just diskomfortu. Šādu acs diskomfortu medicīnā dēvē par nogurušas acs sindromu (simptomi: rodas spiediena sajūta acīs, trulas sāpes acu un uzacu rajonā, galvassāpes, attēls kļūst miglains). To veicina dažādas darbības, piemēram, šūšana, lasīšana nepiemērotā apgaismojumā un nepareizā pozā, auto vadīšana (īpaši diennakts tumšajās stundās), pārmērīga datora lietošana.

Ja nav labs apgaismojums un jāveic darbs, kas prasa koncentrēšanos uz sīkiem priekšmetiem, tad acis ātri pārpūlas un nogurst.

Avots: vesels.lv